top of page

EKSPERCI OBSERWATORIUM EKONOMICZNO-SPOŁECZNEGO

293455958_415324190378025_1756396454643527473_n.jpg

DR EWA GABRYELAK

edukacja
obszary wiejskie
fundusze europejskie

DR EWA GABRYELAK

edukacja / obszary wiejskie / fundusze europejskie

Od 2005 r. pracuje jako członek zespołu projektowego i kierownik projektu w organizacjach pozarządowych i podmiotach administracji publicznej. Specjalizuje się w projektach edukacyjnych, społecznych i naukowych finansowanych w ramach EFS, H2020, Interreg Europa. 

Absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, specjalizacja amerykanistyka i mass media

na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu funduszy Unii Europejskiej w Katedrze Europejskiego Prawa Gospodarczego i Zbiorowego Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. 
W 2017 r. uzyskała tytuł doktora na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego w dziedzinie socjologii. 

Autorka recenzowanych publikacji z zakresu współpracy samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych w sferze edukacji, nierówności edukacyjnych na obszarach wiejskich oraz wykorzystania środków unijnych w latach 2004-2013.

W czasie studiów doktoranckich brała udział w realizacji polskich oraz międzynarodowych projektów naukowo-badawczych, realizowanych w Katedrze Socjologii Wsi i Miasta pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Psyk-Piotrowskiej. 
Od 2005 r. aktywnie działa w III sektorze, w Towarzystwie Inicjatyw Europejskich, od 2009 r. prezes organizacji.

ANNA BOJANOWSKA-SOSNOWSKA

polityka społeczna / rynek pracy / przedsiębiorczość

Polityczka społeczna, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Aktywna uczestniczka międzynarodowych oraz ogólnopolskich konferencji naukowych. Autorka licznych publikacji
i raportów z zakresu polityki społecznej, rynku pracy, problemów pokoleń w życiu społecznym i innych. W pracy naukowej zajmuje się problematyką rynku pracy, różnorodności na rynku pracy i aktywizacji zawodowej. Publikuje w czasopismach branżowych oraz popularyzatorskich. Jej komentarze gospodarcze oraz społeczne ukazywały się na pierwszych stronach ogólnopolskich tytułów oraz poczytnych portali.

Dydaktyczka, zawodowo związana z uczelniami publicznymi i prywatnymi, samorządem terytorialnym i rewitalizacją społeczną. Słuchaczka Uniwersytetu Moskiewskiego oraz Uniwersytetu Linköping w Szwecji.

Odznaczona medalem UNIVERSITAS LODZIENSIS ALUMNO LAUDE DIGNISSIMO Uniwersytetu Łódzkiego.

DR PIOTR SOSNOWSKI

logistyka / gospodarka / zrównoważony rozwój

Doktor nauk o zarządzaniu i jakości. Adiunkt przy Katedrze Logistyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
Wcześniej menadżer ds. logistyki i zakupów w polskim przedsiębiorstwie dystrybucyjnym związanym z największą grupą zakupową sektora HVAC w Europie oraz analityk w globalnym przedsiębiorstwie produkcyjnym. W pracy naukowej obecnie zajmuje się ewaluacją środowiskową dostawców, koncepcją Green Purchasing oraz łańcuchami dostaw o obiegu zamkniętym. 
Autor publikacji naukowych z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania zakupami oraz zarządzania środowiskowego w łańcuchu dostaw. Autor raportów i ekspertyz w obszarach gospodarki, handlu międzynarodowego, oraz polityki przedsiębiorstwa. Jego komentarze ukazywały się m. in. w miesięczniku „Rzeczy Wspólne”, na portalach Bankier.pl, Forsal.pl, WNP.pl, Portalsamorzadowy.pl oraz Merytoryczny.pl.
Koordynator programu TOP YOUNG 100, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Menadżerów Logistyki i Zakupów.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów oraz Polskiego Forum ISO 14000.

DR MARCIN MITAŁ

nauki o zdrowiu / badania kliniczne / wdrożenia medyczne

Uzyskał tytuł doktora z zakresu Nauk o Zdrowiu w specjalności zdrowie publiczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autor licznych publikacji oraz raportów, koordynator projektów krajowych oraz miedzynarodowych. Obecnie praktykuje w Centrum Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz wykłada  na  Politechnice Łódzkiej.

DR MARCIN BUCHALI

zarządzanie / sport / polityka społeczna

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych na kierunku Politologia oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na kierunku Polityka Społeczna. Obecnie doktorant Ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego. Autor wystąpień i publikacji naukowych z zakresu Zarządzania i Sportu. 

Od najmłodszych lat związany ze sportem. Trener Polskiego Związku Piłki Siatkowej, członek Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, organizator wielu wydarzeń sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. 
Wcześniej specjalista z zakresu Polityki Społecznej w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi, obecnie Doradca Wojewody Łódzkiego ds. społecznych. Członek Rady Społecznej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii (Szpitala Kopernika) w Łodzi


DR BEATA GROBLEWSKA-BOGUSZ

zarządzanie strategiczne / zarządzanie procesem zmian / ekonomia

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii, absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczony koordynator projektów badawczych w tym międzynarodowych. Doskonaliła umiejętności menedżerskie i dydaktyczne między innymi na Uniwersytecie w Greenwich, Work Research Institute w Fevik i European School of Management. 
Dydaktyczka, zawodowo związana z uczelniami prywatnymi na których pełniła wiele funkcji w tym prodziekan kierunku Ekonomia.

DR JAKUB  BRZEZIŃSKI

prawo umów / logistyka / zarządzanie kontraktami

Pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwent kierunku prawo na Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz logistyka w macierzystej jednostce. Słuchacz studiów doktoranckich w zakresie zarządzania i jakości. Uczestnik podyplomowych studiów "Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym"

na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Członek krajowych i międzynarodowych zespołów badawczych w projektach naukowych i edukacyjnych (COSME, Erasmus+, Trans-Atlantic Platform). Autor publikacji naukowych z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania zakupami

oraz zastosowania nowoczesnych technologii w logistyce. Zwolennik naukowej interdyscyplinarności.

DR DOROTA CELIŃSKA-MITAŁ

wychowanie / oświata / poradnictwo specjalistyczne

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczony pedagog oraz dydaktyk. Autorka wielu artykułów naukowych oraz popularyzatorskich. Zawodowo związana z uczelniami publicznymi i prywatnymi na których pełniła funkcje koordynatora, prodziekan oraz dziekan.

ALEKSANDRA WEJT-KNYŻEWSKA

międzynarodowe stosunki gospodarcze / polityka społeczna / samorząd terytorialny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalistka
w zakresie międzynarodowych stosunków gospodarczych oraz polityki społecznej. Autorka i współautorka publikacji, raportów
i analiz społeczno-gospodarczych, w tym z zakresu polityki społecznej. 

Zawodowo związana z uczelniami prywatnymi oraz samorządem terytorialnym. 

Członkini zespołu projektu „Archiwum Badań nad Życiem Codziennym” realizowanego przez zesół socjologów z Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, pod kierunkiem prof. Marka Krajewskiego.

Uczestniczyła w Projekcie NCN "Polityki publiczne na rzecz pełnej dorosłości w Polsce".

bottom of page